filmowe nowośći

Najlepsi aktorzy obecnej dekady w kinie

Obecna dekada przyniosła mnóstwo nowych ciekawych twarzy w kinie, których nie znaliśmy jeszcze 10 lat wcześniej. Co prawda stara gwardia aktorów i aktorek dalej trzyma formę: Leonardo Di Caprio otrzymał pierwszego Oscara w swojej karierze i zagrał wspaniałe role w „Django” czy „Wilku z Wall Street” a Meryl Streep otrzymała aż 6 nominacji w całej dekadzie (w tym została nagrodzona za rolę Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”).

nie czas umierać

Trzeba jednak wspomnieć o zupełnie świeżych nazwiskach: Christopher Waltz wyróżnił się świetnymi rolami w filmach Quentina Tarantino, Mahershala Ali zdobył uznanie krytyków w dziełach o supremacji rasowej, Emma Stone stała się nową idolką fanów kina eksperymentalnego. Na początku dekady mocne role miała też Jennifer Lawrence w kinie społecznym w rodzaju „Poradnika Pozytywnego Myślenia”. Z kolei Daniel Craig nadał nową definicję w rolę Jamesa Bonda. Pożegnalny jego film Nie czas umierać (https://polskifilm.com.pl/filmy/nie-czas-umierac-caly-film/) będzie można oglądać w kinach już w tym roku.

Najlepsze zagrane postacie historyczne

Pamiętać należy też o weteranach, którzy efektownie zaczynają kończyć swoje kariery, często grając postaci historyczne: Daniel Day-Lewis zagrał oscarowo Lincolna, natomiast Gary Oldman – Winstona Churchilla. Nie można zapomnieć o nieśmiertelnym Jeffie Bridgesie i jego kreacji w „Szalonym Sercu”. To tylko mały fragment całości, wybitnych ról w tej dekadzie była naprawdę cała masa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *