filmy podobne do world war z

Najlepsze filmy, które są podobne do World War Z

Jeśli chodzi o gatunek horroru, zombie to podstawa. Nie jest więc przypadkiem, że istnieje mnóstwo filmów o apokalipsie lub pandemii zombie. Jest ich zbyt wiele, by wybierać, ale znaleźliśmy 10 najlepszych filmów podobnych do World War Z, które na razie powinny cię zadowolić. Jeśli masz ochotę na kolejny film o apokalipsie zombie, nie szukaj dalej, niż na poniższej liście filmów, w których występują nieumarli, takich jak World War Z. Choć wiele osób, słysząc „film o apokalipsie zombie”, myśli o klasycznym zombie, istnieje wiele różnych sposobów na przedstawienie świata, który rozpada się wokół nas z powodu tych ożywionych trupów. Każdy z filmów na tej liście ma swoje własne, unikalne podejście do tematu i wszystkie sprawią, że będziesz chciał zobaczyć więcej, jeśli okażą się tak dobre, jak mamy nadzieję.

Jestem Legendą

Pierwszą pozycją na tej liście jest film I Am Legend, w którym główną rolę gra Will Smith jako ostatni człowiek w Nowym Jorku. Film oparty jest na powieści o tym samym tytule autorstwa Richarda Mathesona (który napisał również opowiadanie będące inspiracją dla odcinka „Nightmare at 20,000 Feet” w The Twilight Zone). Zarażeni niekoniecznie muszą być zombie, ale często są przedstawiani jako przerażający, groteskowi kanibale, którzy łakną ludzkiego mięsa. Ten film zdecydowanie zalicza się do tej kategorii. Chociaż zainfekowani w tym filmie są o wiele bardziej podobni do zombie niż w 28 dniach później, akcja i klimat filmu są bardzo podobne. To jeden z przykładów, kiedy film jest lepszy od książki, więc warto go obejrzeć, nawet jeśli przeczytało się opowiadanie.

28 dni później

W filmie 28 dni później wirus, który tworzy pełne furii, ożywione ciała, rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii, a grupa ocalałych musi zebrać siły, by stawić czoła zainfekowanym hordom. Film został nazwany „brytyjską wersją Świtu żywych trupów” i nie bez powodu. Film wypełniony jest szaleńczą akcją, paniką i desperacką potrzebą przetrwania. Choć zarażeni w tym filmie nie są określani mianem zombie, to jednak są ożywionymi zwłokami, które łakną ludzkiego mięsa. Ponieważ film powstał w Wielkiej Brytanii, nie ma tego samego klimatu, co amerykańskie filmy o zombie, ale jeśli szukasz czegoś innego, to jest to dobry wybór.

Resident Evil

Resident Evil jest oparty na popularnej serii gier wideo, ale film jest świetną samodzielną historią. W tym filmie wirus, który tworzy ożywione ciała, rozprzestrzenił się po świecie i spowodował, że rząd został zablokowany. Wirus zostaje uwolniony na załodze statku badawczego, a zarażeni muszą zostać zabici, zanim opuszczą statek, w przeciwnym razie grozi im globalna pandemia. Film ten ma bardziej horrorowy klimat niż wiele innych pozycji z tej listy, ale zdecydowanie warto go obejrzeć, jeśli masz ochotę na coś innego.

Żywe trupy

Żywe trupy to ciekawe ujęcie apokalipsy zombie. Film opowiada o mężczyźnie, który budzi się po wypadku samochodowym i odkrywa, że jego miasto jest opanowane przez zombie. Następnie podróżuje tam i z powrotem między przeszłością a teraźniejszością, próbując poskładać do kupy to, jak wszystko poszło nie tak. Ten film nie przypomina niczego innego na tej liście i jest dobrym wyborem, jeśli szukasz czegoś innego niż pozostałe. Film jest produkcją hiszpańsko-francusko-polską, więc nie znajdziesz go na każdej liście, ale warto go obejrzeć, jeśli jesteś ciekawy.

world war z

28 tygodni później

28 tygodni później to sequel oryginalnego filmu 28 Days Later. Podczas gdy pierwszy film dotyczył wyłącznie pierwszej epidemii, ten opowiada o próbie odbudowy Wielkiej Brytanii po początkowym chaosie. Film ten w mniejszym stopniu przypomina film o zombie, a bardziej trzymający w napięciu thriller. Pokazuje, jak ludzie walczą, aby kontynuować swoje życie nawet po tym, jak pandemia spustoszyła świat wokół nich. Jeśli szukasz bardziej stonowanego podejścia do apokalipsy zombie, ten film jest dobrym wyborem.

Resident Evil: Apokalipsa

Ten film jest sequelem Resident Evil: Apokalipsa, ale nie jest częścią tej samej historii. W tym filmie epidemia z pierwszego filmu rozprzestrzeniła się na Brazylię, a ludzie muszą pracować nad powstrzymaniem wirusa, zanim rozprzestrzeni się on na cały świat. Jest to kolejny świetny film, jeśli szukasz bardziej stonowanego podejścia do apokalipsy zombie.

Piąta fala

Piąta fala to film o dziewczynie, która próbuje przetrwać w świecie zniszczonym przez inwazję obcych. Obcy używają fal ataków, aby zdziesiątkować ludzką rasę. Pierwsza fala niszczy elektryczność, druga – większość źródeł wody, a trzecia i czwarta – większość owadów i zwierząt, a także wielu ludzi. W piątej fali atakują sami kosmici, z którymi trudno walczyć, ponieważ są we wszystkich kształtach i rozmiarach. Ten film jest dobrym wyborem, jeśli szukasz samodzielnego filmu, który nie opiera się na wcześniejszej historii.

Świt żywych trupów

Świt żywych trupów to remake oryginalnego filmu o tym samym tytule. Niestety, film ten jest bardziej kasowym remakiem, niż uwspółcześniającym opowieść. Mimo że film ten trzyma się tego samego podstawowego schematu, w niczym nie przypomina oryginału, ponieważ brakuje mu tego samego uroku, klimatu i jakości. Jeśli masz ochotę na film podobny do oryginału, pomiń ten, a obejrzyj oryginał w telewizji.

Filmy podobne do World War Z – Podsumowanie

Jeśli podobała ci się przygoda i napięcie w oryginalnym filmie World War Z, to jeden z filmów z tej listy może ci się spodobać. Jeśli szukasz filmu, który jest nieco mniej pełen akcji, powinieneś spróbować Resident Evil: Apokalipsa lub Świt żywych trupów. Jeśli wolisz coś bardziej intensywnego, spróbuj 28 dni później lub 28 tygodni później. Bez względu na to, jaki film wybierzesz z tej listy, na pewno spodoba Ci się dreszczyk emocji, który towarzyszy wspaniałym filmom o zombie. Filmy te są porywające i przerażające, a każdy z nich opowiada wyjątkową historię o następstwach apokalipsy zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *