Filmy podobne do Paranormal Activity

Filmy podobne do Paranormal Activity, które nie pozwolą ci zasnąć w nocy

Spójrzmy prawdzie w oczy: Paranormal Activity to dość oryginalny film. Nie jest to przeciętny horror, w którym morderca wyskakuje na nas co 15 minut, nie ma tu tanich jump scares ani gore. Zamiast tego wykorzystuje proste rzeczy, takie jak dźwięki, aby przestraszyć cię tak bardzo, że wczołgasz się pod koc i sprawdzisz wszystkie szafy w domu, zanim wrócisz do łóżka. Jest to film, który przez większość czasu trwania trzyma widza w napięciu, dzięki powolnemu rozwojowi akcji i przerażającym sekwencjom, które sprawią, że nie będzie mógł zasnąć przez kilka tygodni. Jeśli jednak jesteś fanem horrorów i szukasz podobnych filmów, które również cię przerażą i zmienią twoje postrzeganie przedmiotów codziennego użytku, czytaj dalej…

Blair Witch Project

Blair Witch Project to kultowy klasyk i pierwszy przykład found footage w świecie horroru. Film opowiada o grupie studentów filmowych, którzy udają się do lasu, aby nakręcić dokument o Blair Witch, duchu, który podobno mieszka w lesie. Film jest klasycznym przykładem powolnego budowania grozy, tak powolnego, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co się dzieje. Bohaterowie kręcą film dokumentalny, widzimy więc wszystko, co filmują, łącznie z ich kłótniami i podróżą do lasu. Ten film przeraził cały świat, gdy się ukazał, i nadal jest świetnym przykładem found footage i tego, co można dzięki niemu osiągnąć. Jeśli uwielbiasz Paranormal Activity, ale chcesz czegoś nieco innego, to ten film będzie dobrym wyborem.

REC

Jeśli uwielbiasz oglądać Paranormal Activity i chcesz więcej tego samego, to ten film jest dla Ciebie. Jest to hiszpański film, który opowiada o dwójce ludzi, którzy utknęli w budynku z kimś, kto prawdopodobnie jest zarażony wirusem. Wirus sprawia, że osoba ta zachowuje się gwałtownie, więc dwoje ludzi musi uwięzić ją w budynku, zanim zdąży zarazić resztę miasta. Sprawy przybierają jednak gorszy obrót, gdy zarażony dowiaduje się, że w budynku jest też dziennikarz. Pod względem fabuły i sposobu prowadzenia akcji film jest bardzo podobny do Paranormal Activity. Jest to bardzo trzymający w napięciu film i stanowi dobry przykład filmu, w którym ciągle zastanawiamy się nad tym, co się dzieje.

Obecność 2 (2016)

Japoński film o dziewczynie, która ma powracające koszmary o mężczyźnie w masce przeciwgazowej. Ale kiedy spotyka kolegę ze studiów, który nosi maskę gazową, zaczyna wątpić, czy jej koszmary są prawdziwe, czy nie. To bardzo typowy horror, w którym wykorzystano wiele z tych samych technik, co w Paranormal Activity. Jest to powoli spalający się film, który z pewnością sprawi, że kilka razy wyskoczysz z fotela. Film jest dobrym przykładem tego, jak prosta rzecz, taka jak maska gazowa, może być niezwykle przerażająca i sprawić, że pomyślimy o niebezpiecznych i śmiertelnie niebezpiecznych sytuacjach. Ten film jest doskonałym przykładem tego, co można zrobić przy niskim budżecie i jest godny polecenia, jeśli chcecie zobaczyć to samo, co w Paranormal Activity.

Naznaczony: Rozdział 3 (2015)

Ten film jest kontynuacją serii Naznaczony. Opowiada o młodej kobiecie, która jest w związku z facetem, który lubi wszystko filmować. Wkrótce zostaje wciągnięta w ten związek i historię stojącą za filmowaniem i zaczyna mieć koszmary o kobiecie, która jest ścigana przez tajemniczą kobietę. Jest to film podobny do Paranormal Activity w tym sensie, że wykorzystuje wiele z tych samych technik. Jest to film, który trzyma widza w napięciu i stanowi doskonały przykład tego, jak można wykorzystać technikę filmową do stworzenia naprawdę przerażających i trzymających w napięciu scen. Jeśli jesteś fanem Paranormal Activity, to jest to dobry film do obejrzenia w następnej kolejności.

Paranormal Activity

Obecność (2013)

Jest to film found footage o dziennikarzu, który wraz z grupą ludzi wyjeżdża do domku w lesie, aby zbadać tajemnicze zniknięcia, które miały miejsce w okolicy. Jest to film, który od początku ma klimat Paranormal Activity i wykorzystuje te same techniki, co ten film. Jest to bardzo trzymający w napięciu film, który sprawi, że będziesz nieustannie zastanawiać się, co się dzieje, zwłaszcza że jest kręcony w pierwszej osobie. Film jest niezwykle niepokojący i z pewnością sprawi, że kilka razy wyskoczysz z fotela. To dobry przykład na to, że coś tak prostego jak przesuwanie krzesła po podłodze może być niezwykle przerażające i sprawiać, że myślimy o niebezpiecznych sytuacjach. Jeśli chcesz obejrzeć coś podobnego do Paranormal Activity, to jest to film, który powinieneś obejrzeć.

Inni (2001)

To bollywoodzki horror, którego akcja rozgrywa się w starej rezydencji. Film opowiada o mężczyźnie, który przyjeżdża do rezydencji, aby spędzić kilka dni ze swoim przyjacielem i dowiaduje się, że ten zmarł. Mężczyzna postanawia zostać w domu, ale odkrywa, że jest on nawiedzony. Jest to powoli spalający się horror, w którym wykorzystano te same techniki, co w Paranormal Activity. Jest to film trzymający w napięciu od początku do końca i stanowi dobry przykład tego, co można zrobić przy niskim budżecie. Ten film jest doskonałym przykładem tego, co można zrobić przy niskim budżecie i jaka kreatywność za tym stoi. To dobry przykład tego, jak prosta rzecz, taka jak otwierające się i zamykające drzwi, może być niezwykle przerażająca i skłaniać do myślenia o niebezpiecznych sytuacjach. Jeśli uwielbiasz Paranormal Activity, to jest to dobry wybór.

Amityville (2005)

Jest to remake klasycznego horroru z 2005 roku, opowiadający o rodzinie, która wprowadza się do domu nawiedzonego przez mroczną przeszłość. Dom ten znany jest jako „Amityville Horror” i cieszy się złą sławą jednego z najstraszniejszych domów na świecie. To bardzo typowy horror, w którym wykorzystano te same techniki, co w Paranormal Activity. Jest to powolny film, który trzyma widza w napięciu, zastanawiając się, co będzie dalej. To dobry przykład na to, jak prosta rzecz, jaką jest dom, może być niezwykle przerażająca i skłaniać do myślenia o niebezpiecznych sytuacjach. Jeśli lubisz oglądać zjawiska paranormalne i chcesz, aby było ich więcej, to ten film jest godny polecenia.

Filmy podobne do Paranormal Activity – Podsumowanie

Japoński horror, którego akcja rozgrywa się na statku kosmicznym. Opowiada o kobiecie, która musi podjąć ważną decyzję dotyczącą przyszłości statku. Na statku doszło do morderstwa, a ona musi zdecydować, czy morderca powinien zostać na statku, czy wrócić na swoją planetę. To bardzo nietypowy horror, w którym wykorzystano te same techniki, co w Paranormal Activity. Jest to powoli spalający się film, który trzyma widza w napięciu i stanowi doskonały przykład tego, co można zrobić przy niskim budżecie. Ten film jest doskonałym przykładem tego, co można zrobić przy niskim budżecie i jaka kreatywność za tym stoi. Jest dobrym przykładem na to, że tak prosta rzecz jak statek kosmiczny może być niezwykle przerażająca i skłaniać do myślenia o niebezpiecznych sytuacjach. Jeśli uwielbiasz Paranormal Activity, to jest to dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *