filmy podobne do incepcji

Filmy podobne do Incepcji – Sprawdź nasze propozycje

Incepcja to jeden z najbardziej wyjątkowych filmów, jakie pojawiły się w ostatnim czasie. Ma mnóstwo zalet i jest niezwykle przyjemnym filmem, bez względu na to, jak wiele osób się z Tobą nie zgodzi. Ma świetną historię, niesamowitą obsadę i wystarczająco dużo akcji, by utrzymać zainteresowanie, nie będąc przy tym zbyt skomplikowanym czy nierealistycznym. Oto lista, naszym zdaniem, filmowych odpowiedników inspiracji, które pojawiły się przed Incepcją.

Matrix (1999)

Matrix (ang. The Matrix) – amerykański film akcji science-fiction z 2000 roku, napisany i wyprodukowany przez braci Wachowskich, z udziałem Keanu Reevesa, Carrie-Anne Moss, Hugo Weavinga i Glorii Navarro. Film jest pierwszą częścią serii filmów Matrix, a jego akcja rozgrywa się w 1999 roku. Stanowi część fabuły Mrocznej Trójcy, trylogii filmów, które opowiadają o pochodzeniu Neo, Morfeusza i agenta Smitha.

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1999 i opowiada o losach Neo, człowieka obdarzonego darem matematycznym. Po wprowadzeniu do świata Matrixa Neo odkrywa, że ludzie żyją w komputerowej symulacji zwanej Matrixem, która jest w rzeczywistości mikrokosmosem naszego prawdziwego świata. Film został wyreżyserowany przez braci Wachowskich, którzy zajęli się również produkcją. Scenariusz został napisany przez braci Wachowskich oraz zespół pisarzy, w skład którego wchodzili Michael Dougherty i Larry Schuman.

Władcy umysłów (2011)

Fabuła filmu oparta jest na opowiadaniu Philipa K. Dicka. Matt Damon jest senatorem ubiegającym się o urząd. Poznaje piękną Elise Sellas (Emily Blunt) i ich związek rozkwita, ale ludzie, którzy chcą ich rozdzielić, stosują wszelkie możliwe taktyki, aby to osiągnąć. Musi dokonać wyboru: podporządkować się, czy zaryzykować wszystko i być z ukochaną.

Tenet (2020)

Pewnego dnia agent CIA (John David Washington) zostaje zwerbowany przez Teneta. Zostaje wysłany, by wytropić niebezpiecznych ludzi, którzy opracowują technologię zaginania czasu. Tajemnicza podróż głównego bohatera przez mroczny świat międzynarodowego szpiegostwa ma zapobiec kolejnej wielkiej wojnie. Czy bohaterowi uda się opanować inwersję czasu i zapobiec najgorszemu scenariuszowi?

incepcja

Memento (2000)

Memento to amerykański film science fiction z 2000 roku, napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana na podstawie opowiadania „The Reflection” Philipa K. Dicka. Główny bohater, Leonard Mlodinick, jest owdowiałym księgowym, który doznaje urazu mózgu podczas wypadku samochodowego. Wyniki testu pamięci przeprowadzonego przez lekarzy pomagają mu jednak poskładać w całość wydarzenia z jego życia i zaginięcie żony. Mlodinick jest detektywem, który specjalizuje się w rozwiązywaniu zaginionych i zapomnianych spraw. Po rozwiązaniu sprawy zaginionej osoby, Mlodinick uświadamia sobie, że jego żona również może mieć kłopoty. W filmie wystąpili Michael Caine, Tom Hanks i Sissy Spacek. Film wszedł na ekrany kin 9 października 2000 roku i otrzymał pozytywne recenzje krytyków.

Wyspa tajemnic (2010)

Zatoka Bostońska to piękna wyspa na środku Oceanu Spokojnego. To właśnie na niej rozgrywa się akcja filmu. Szeryfowie federalni Tedd i Chuck prowadzą śledztwo w sprawie szpitala dla obłąkanych przestępców na wyspie. Jedna z pacjentek zaginęła. Kobieta wypadła z okna, ale na szybie znajdował się pręt. Zostaje z zaszyfrowaną wiadomością. Nadchodzi huragan, który odcina komunikację z resztą świata.

Prestiż (2006)

Raport mniejszości (2002)

W Waszyngtonie w 2054 roku nie ma przestępstw, przyszłości ani winy. Agencja Prewencji, prowadzona przez Departament Sprawiedliwości, korzysta z usług trzech jasnowidzów, którzy dostarczają dowodów przestępstw, zanim zostaną one popełnione. Są oni bezbłędni i zarządzani przez komisarza Johna Andertona (Tom Cruise). John Anderton, pierwsza osoba, która zobaczyła obrazy jasnowidzów, ma popełnić morderstwo, którego jeszcze nie popełnił. Werdykt jasnowidzów jest jednoznaczny – w ciągu niespełna 36 godzin John Anderton zabije osobę, której nawet nie zna. Mając wszystko pod kontrolą, Anderton musi odkryć, kto go prześladuje, w przeciwnym razie stanie się ofiarą swojego własnego pomysłu. Czy jasnowidze mogą się mylić, a jeśli tak, to czy będzie to dla niego zwycięstwo?

Kod nieśmiertelności (2011)

Niewinny przechodzień ginie, gdy osiem minut po jego przebudzeniu wysadza się pędzący pociąg. Mężczyzna dowiaduje się później, że brał udział w rządowym eksperymencie o nazwie „Kod nieśmiertelności”, który pozwolił mu wejść w ciało innej osoby na ostatnie osiem minut jej życia. Stevens ma za zadanie zidentyfikować i powstrzymać terrorystę atakującego całe Chicago. „Kod nieśmiertelności” pozwala mu wielokrotnie powracać na miejsce zdarzenia, a żołnierz z każdą wizytą dowiaduje się coraz więcej, dopóki do odjazdu kolejnego pociągu pozostaje 8 minut. Czy udało mu się odnaleźć i powstrzymać atak, który już nastąpił?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *