ciche miejsce 2

Filmy o epidemii

Filmy o epidemiach zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Teraz, kiedy wirus dotyka bezpośrednio nas – tym bardziej jesteśmy ciekawi tego jak to wygląda w danej ekranizacji. Kwarantanna jest idealnym okresem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie oglądając filmy.  Kultowe filmy o wirusach, które warto obejrzeć:

  • „12 małp”, reż. Terry Gilliam – akcja toczy się w roku 2035. Śmiertelny wirus doprowadził do masowej śmierci ludzi – pozostali ukrywają się pod ziemią. Zostały im tylko marzenia o powrocie do normalnego życia. Główny bohater, więzień – James Cole – składa władzom propozycję. Zaryzykuje swoim własnym życiem i przeniesie się w czasie aby uzyskać dane o powstaniu wirusa w zamian za skrócenie swojej więziennej kary.
  • Ciche miejsce 2 (https://polskifilm.com.pl/filmy/ciche-miejsce-2-caly-film/) – co prawda nie opowiada stricte o epidemii, jednak przedstawia świat, który stoi na skraju zagłady. Pokazuję jak ludzie musieli się przystosować do nowych warunków życia oraz jak walczą z przeciwnikiem, którymi są w tym przypadku kosmici.
  • „Jestem legendą”, reż. Francis Lawrence – amerykański film fabularny. Główną rolę gra Will Smith – wcielając się w rolę wirusologa innej postaci, która odporna jest na śmiercionośny wirus. Pracuję nad opatentowaniem lekarstwa, które uleczy ludzi dotkniętych wirusem – zmieniają się oni w żądne krwi potwory.
  • „World War Z”, reż. Marc Forster – w filmie ukazana jest epidemia zombie. Wirus, panujący na świecie rozprzestrzenia się poprzez ugryzienie – zamienia zdrowych w nieumarłych. Wirus rozprzestrzenia się w niewyobrażalnym tempie – główny bohater (Brad Pitt) jest pracownikiem ONZ i postanawia znaleźć sposób na zaprzestanie epidemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *