fajne filmy o wilkolakach

Fajne filmy o wampirach lub wilkołakach

Nie da się ukryć – wszyscy kochamy horrory. Choć często są przerażające, oglądanie ich przynosi nam pewną satysfakcję, którą trudno opisać. Do najpopularniejszych motywów w strasznych filmach zawsze należały wampiry i wilkołaki. Fakt, że w dzisiejszych czasach nieco przyćmili je zombie i kosmici. Te klasyczne potwory nadal jednak pozostają w sercach miłośników tego charakterystycznego dreszczyku emocji.

Jakie fajne filmy o wampirach lub wilkołakach warto obejrzeć? Podpowiadamy, od czego zacząć poszukiwania!

fajne filmy o wampirach

Dlaczego filmy o wampirach i wilkołakach nas fascynują?

Istoty nadprzyrodzone zawsze budziły w człowieku ciekawość. Często przedstawia się je piękne lub straszne postacie, które operują niedostępnymi dla nas mocami. Co więcej, wampiry i wilkołaki najczęściej mają swoją inteligentną, rozumną stronę. Oznacza to, że możemy się z nimi identyfikować i wspólnie przeżywać wiele emocji.

Nie każda produkcja o wampirach czy wilkołakach to horror. Szczególnie te pierwsze istoty już na stałe wpisały się w popkulturę. Przykładem jest choćby megahit Zmierzch, który zrobił ogromną furorę wśród nastolatków na całym świecie. To, jakie filmy wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich upodobań i preferencji.

Masz ochotę na najlepsze komedie lub filmy przygodowe z udziałem wampirzych postaci? Proszę bardzo! Potrzebujesz dreszczyku emocji, a nawet odrobiny strachu? Również znajdziesz tu coś dla siebie!

Jakie produkcje o wampirach i wilkołakach oglądać?

Nie ma reguły co do tego, które z filmów przypadną do gustu akurat Tobie. Kino wampirów i wilkołaków jest bardzo szerokie i – jak już wspominaliśmy – znajdziesz tam wiele różnorodnych produkcji. W zasadzie wampiry mogą pełnić rolę nie tylko strasznych antagonistów, ale również przypominać znanych nam superbohaterów. 

Zapoznaj się z propozycjami najlepszych tego typu filmów i wybierz to, co najbardziej do Ciebie przemawia. 

Sprawdź najlepsze filmy o wampirach i wilkołakach

Na wasze życzenie stworzyliśmy listę, na której znajdziecie najlepsze filmy o wampirach i wilkołakach. Listę z tytułami znajdziecie poniżej:

  • Cień wampira (2000)
  • Wywiad z wampirem (1994)
  • Blade – Wieczny łowca (1998)
  • Tylko kochankowie przeżyją (2013)
  • Od zmierzchu do świtu (1996)
  • Zagadka nieśmiertelności (1983)
  • Underworld (2003)
  • Van Helsing (2004)
  • 30 dni mroku (2007)
  • Zmierzch (2008)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *