filmy

Dlaczego tak trudno jest zrobić dobrą komedie?

Z badań na temat popularności poszczególnych gatunków filmowych wynika, że komedie cieszą się największym zainteresowaniem widzów. Prawdopodobnie dlatego, że każdy z nas ma czasem ochotę poznania śmiesznej historii, która będzie odskocznią od codzienności i pozwoli się zrelaksować.

Producenci filmowi i aktorzy przyznają jednak zgodnie, że stworzenie zabawnej komedii nie jest wcale łatwym zadaniem. Okazuje się, że opowiedzenie wstrząsającej historii najczęściej wywołuje u widzów podobnie trudne emocje, natomiast poczucie humoru to coś bardzo subtelnego i indywidualnego. Nie wystarczą grubiańskie dowcipy i cudaczne charakteryzacje, aby porwać publiczność. Odbiorcy komedii coraz częściej oczekują inteligentnych dialogów, ukrytej ironii, a także komicznego komentowania bieżącej rzeczywistości, z jednoczesnym zachowaniem wyczucia smaku.

komedie

Dużą popularnością cieszą się obecnie komediodramaty, właśnie dlatego, że ich humor jest nieoczywisty. Najlepsze komedie online wyszukasz na https://polskifilm.com.pl/. Żart słowny powinien idealnie współgrać z sytuacyjnym, a wszystko to zespala gra aktorska oraz odpowiednia scenografia. Właściwie nie można stworzyć uniwersalnego przepisu na dobrą komedię. Dlatego też osiągniecie sukcesu, jakim jest rozśmieszenie widza, często stanowi wielką niewiadomą dla ekipy filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *